نکات مهم بهترین زمان استفاده از گن لاغری در شرایط متفاوت

نکات مهم بهترین زمان استفاده از گن لاغری در شرایط متفاوت

در گذشته به دلیل این که سبک زندگی و روش تغذیه سالم تر بود، تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن بسیار کمتر از امروز بود. اما اکنون با وجود پیشرفت بشر در همه ی عرصه ها و فراهم شدن وسایل آرامش و آسایش، تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن رو به افزایش است و دلیل آن هم روش زندگی و نوع تغذیه است. با این حال هستند کسانی که می خواهند اندام خود را به حالت قبل برگردانند برای این منظور از گن لاغری زنانه استفاده می کنند. اما گن لاغری چیست و بهترین زمان برای استفاده از گن لاغری چه زمانیست؟ در چه زمان هایی گن لاغری توصیه نمی شود؟ و سوالاتی از این دست که در این مقاله به آن ها می پردازیم. با ما باشید.

گن لاغری چیست؟

یکی از روش هایی که افراد برای داشتن اندامی متناسب در مهمانی ها بیشتر استفاده می کنند، خرید گن لاغری زنانه می باشد. گن لاغری یک پارچه ی کشی که از جنس لاتکس، لیکرا و اسپاندکس تولید می شود، قابلیت کشسانی بالایی داشته و معمولاً به وسیله ی سه ردیف قزن و در برخی از آن ها علاوه بر قزن از یک چسب برای سفت تر کردن عضلات شکم استفاده می نمایند. شایان ذکر است که گن لاغری تنها مختص به شکم نیست و برای قسمت های دیگر بدن مانند ران، سینه گن های مخصوصی وجود دارد. اما موضوع صحبت ما در این مقاله گن لاغری شکم می باشد. خرید گن زنانه در جامعه امروز که افراد به لاغری و تناسب اندام خود اهمیت می دهند، یک راه حل ارزان به حساب می آید. از آنجایی که هزینه بسیاری از روش های لاغری موضعی مانند عمل جراحی و دستگاه لاغری زیاد است و روش های دیگر مانند رژیم و ورزش هم برای بسیاری از افراد مقدور نیست، خرید گن لاغری زنانه می تواند یک راه حل ارزان و ساده اما کوتاه مدت باشد.
انواع گن می توانند یک الی دو سایز و حتی گاهی 3 سایز، کمتر از آنچه که وجود دارد را برای فرم بدن نشان دهد. اما استفاده از گن لاغری تنها به منظور کاهش سایز جهت زیباتر دیده شدن اندام نیست بلکه در موارد دیگری مانند پس از زایمان، پس از عمل جراحی، در هنگام ورزش و موارد این چنینی کاربرد دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

کاربرد گن لاغری

خرید گن لاغری همان گونه که اشاره شد تنها به منظور لاغری نیست و در موارد دیگری نیز کاربرد دارد. در مقاله ی " گن شکم بند چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ " به این موضوع پرداختیم اما اکنون جهت یادآوری و برای کسانی که مقاله ی مذکور را مطالعه نکرده اند مجدد در این جا به ذکر این موارد می پردازیم. از جمله کاربردهای گن لاغری عبارتند از:

1- پس از زایمان

در گذشته که امکان خرید گن زنانه وجود نداشت، مادرهایی که فرزند خود را به دنیا می آوردند از پارچه هایی شبیه به گن لاغری استفاه می کردند و همین افرادی که باتجربه تر بوده اند به جوان ها و دختران خود یاد می دادند که پس از زایمان برای جلوگیری از افتادگی شکم باید عضلات شکم خود را به وسیله ی یک پارچه ی بزرگ محکم ببندند. امروزه نیز با پیشرفت صنعت نساجی و فروش انواع گن های لاغری مادران پس از زایمان به روش گذشتگان عمل کرده ولی با این تفاوت که اکنون با خرید گن لاغری زنانه می توانند از افتادگی شکم خود جلوگیری کنند. زمان مناسب استفاده از گن لاغری برای مادرانی که زایمان داشته اند به سیاق گذشتگان از روز دوم و سوم پس از زایمان می باشد تا عضلات به فرم اولیه ی خود برگردند. البته همچنان این کار با کمی درد همراه است. اما این روزها به دلیل این که ورزش های مختلفی برای سفت کردن عضلات شکم طراحی شده، کار را کمی ساده تر نموده است.

2- ترمیم زخم پس از جراحی

یکی دیگر از مواقعی که افراد ملزم به خرید گن لاغری زنانه می شوند برای زمانیست که شخص عمل جراحی در قسمت ناحیه شکم انجام داده است. پس از عمل جراحی برای این که در قسمت زخم جراحی کشیدگی و یا احیاناً پارگی رخ ندهد نیاز به یک وسیله ی دیگریست که بتوان آن قسمت را سفت و محکم در جای خود نگه داشت. خرید گن زنانه یا خرید شکم بندهای طبی که این روزها در فروشگاه های لوازم طبی به فروش می رسند اغلب برای این کار استفاده می گردند. این گن ها با فشرده سازی منطقه ی مورد نیاز و افزایش جریان خون به عملکرد بهتر عضلات و بافت های زخمی کمک می کند و باعث افزایش سرعت در بهبودی زخم ها می گردند. نکته ای که در این جا حائز اهمیت است اینست که استفاده از گن لاغری یا حتی شکم بند طبی پس از عمل جراحی باید با تجویز پزشک صورت گیرد چرا که ممکن است در برخی زخم ها استفاده از این وسیله مناسب نباشد. پس پیش از استفاده حتماً با پزشک معالج خود مشورت نمایید. در صورت صلاحدید پزشک شما می توانید با مراجعه به وب سایت شرق و مشاهده ی محصولات مورد نظر، خرید اینترنتی گن لاغری زنانه خود را به راحتی و تنها با چند کلیک انجام دهید.

3- ورزش

زمان مناسب استفاده از گن لاغری برای افرادی که دارای چربی های شکمی زیادی هستند، در هنگام ورزش است. چرا که گن ها از جنس لاتکس، لیکرا و اسپاندکس می باشند که عایق رطوبت بوده و منجربه تعریق بیشتر در ناحیه شکم می شوند. کشی بودن و سفت بودن گن های لاغری سبب سفت کردن عضلات شکم و همچنین خوش استایل تر کردن اندام شما در هنگام ورزش و در نهایت لاغری بیشتر در این ناحیه از بدن شما می گردد. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که تعریق بیشتر همیشه به معنای آب شدن چربی ها نیست و ممکن است آب بدن شما در حال کم شدن باشد. پس باید زیر نظر یک مربی حرفه ای ورزش خود را شروع کنید تا بتوانید به درستی اندامی ایده آل برای خود بسازید. همچنین در برخی مواقع شاید نیازی به استفاده از گن لاغری نباشد، پس در خصوص مدت زمان مناسب پوشیدن گن لاغری نیز از مربی خود مشورت بگیرید.

4- دردهای عضلانی

بهترین زمان برای استفاده از گن لاغری زمانیست که شما دچار دردهای عضلانی در قسمت شکم و یا کمر شده اید. بسیار اتفاق افتاده که پس از ورزش یا کارهای سنگین و یا حتی نشستن های طولانی مدت پشت میز، دچار درد در ناحیه ی کمر و یا شکم شده اید. با استفاده از گن لاغری مخصوص این کار، می توانید با محکم کردن عضلات شکم و کمر خود از این دردها بکاهید. اما فقط برای دردهای موضعی عضلانی از گن لاغری استفاده نمی کنند. مورد مصرف یا درست تر اینست که بگوییم بهترین زمان برای استفاده از گن لاغری برای بانوان در دوران قاعدگیست. در زمان قاعدگی یا پریود، خانم ها به دلیل سیستم بدنی که دارند دردهایی در قسمت ناحیه ی شکم و کمر خود احساس می کنند و این دردها با بستن شکم و کمر به وسیله ی یک پارچه گاهاً از شدت آن ها کاسته می شود. گن لاغری یکی از وسیله هاییست که می توانید از آن به راحتی در زیر لباس خود استفاده نمایید بدون آن که ردی از آن نمایان باشد و همزمان به فعالیت خود ادامه دهید.

5- لاغری

بهترین زمان برای استفاده از گن لاغری زمانیست که شخص دارای چربی شکمی زیادی است و می خواهد به وسیله رژیم غذایی و ورزش از وزن خود بکاهد. در حقیقت یکی از اصلی ترین دلایلی که این گن ها به وجود آمدند لاغر کردن افراد است. در طول روز و در زمان ورزش با نظر مربی و یک پزشک فیزیولوژیست می توانید از گن های لاغری استفاده نمایید. در مهمانی و مجالس چه؟ تا زمان لاغری آیا باید همچنان در مهمانی ها چاق به نظر برسیم؟ خیر. می توانید از گن های لاغری برای زیباتر دیده شدن اندام خود استفاده کنید تا زمانی که دیگر نیازی به آن ها نداشته باشید.

در چه زمان هایی گن لاغری توصیه نمی شود؟

گن های لاغری با تمام مزایا و فوایدی که دارند باید طبق اصول و استاندارد مشخصی استفاده شوند. فرقی نمی کند که برای چه موردی می خواهید گن لاغری بپوشید، باید در خصوص زمان مناسب استفاده از گن لاغری حتماً با یک متخصص مشورت نمایید تا برای شما مشکل ساز نشود. اما در این بخش از مقاله ما به شما خواهیم گفت که در چه زمان هایی گن لاغری توصیه نمی شود که عبارتند از:

• خواب

ماهیت گن لاغری اینست که عضلات را جمع و به داخل می کشد. در این حین بعضی از اندام داخلی بدن شما ممکن است با مشکلاتی مانند فشار بیش از حد مواجه شوند. یکی از قسمت هایی که اگر فشار به آن وارد شود در تنفس شما خلل اساسی ایجاد می گردد، قفسه سینه یا ریه می باشد. زمانی که شما گن لاغری را می پوشید، ممکن است عضلات و چربی های شکمی شما اندام داخلی را به سمت بالا و به طرف ریه و شش ها فشار دهند که این کار باعث ایجاد اختلال در نحوه ی کارکرد طبیعی این اندام می گردد. اگر از گن لاغری در شب و هنگام خواب استفاده کنید، این اختلال ممکن است منجر به مشکلات جدی تنفسی نظیر تنگی نفس و یا حتی خدایی نکرده منجر به فوت شخص شود. پزشکان اکیداً توصیه می کنند به هیچ وجه در هنگام خواب از گن لاغری استفاده ننمایید تا بدن بتواند به طور عادی به سیستم تنفسی خود ادامه دهد.

• غذا

یکی از مواقعی که استفاده از گن لاغری در آن زمان اصلاً توصیه نمی شود، هنگام غذا خوردن است. زمانی که شما مشغول غذا خوردن هستید، سیستم گوارشی شما همزمان مشغول فعالیت و هضم غذاست. اگر در هنگام غذا خوردن، گن لاغری به تن داشته باشید این فعالیت ها به مشکل بر می خورد و ممکن است عمل بلع با اختلال مواجه شود که عواقبی نیز دارد. در مهمانی ها و مجالس اگر می خواهید گن لاغری بپوشید سعی کنید بسیار کمتر از حجم معده و ظرفیت خود غذا میل کنید تا سیستم گوارشی شما با مشکل مواجه نشود. در غیر این صورت شک نکنید که سایر اندام های شما نیز به خطر خواهند افتاد.

چند ساعت در روز گن لاغری بپوشیم؟

شاید پس از مطالعه ی مطالب گفته شده این سوال برای شما پیش بیاید که پس ما چند ساعت در روز گن لاغری بپوشیم؟ اصلاً می توانیم گن لاغری بپوشیم؟ نگران نباشید. اگر شما طبق اصول و استاندارد لازم از این وسیله استفاده نمایید هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. اما باید دقت کنید که با توجه به مورد مصرفی که می خواهید از گن لاغری استفاده کنید در خصوص مدت زمان مناسب پوشیدن گن لاغری حتماً با یک پزشک متخصص پوست نیز مشورت نمایید. استفاده ی طولانی مدت از گن لاغری سبب مشکلات پوستی نظیر اگزما یا کهیر می شود. به دلیل این که جنس گن ها پلاستیکی و بدون قابلیت گردش هوا می باشد، بهتر است در طول روز هر شش ساعت یک بار به پوست خود استراحت دهید و اجازه دهید که کمی هوا به پوست برسد. پس از گذشت یک الی دو ساعت می توانید مجدد گن لاغری تمیز و خشک را به تن کنید. اما پیش از هر کاری حتماً به خاطر داشته باشید که ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید. 

جمع بندی

گن لاغری یک وسیله ایست که چربی ها و عضلات شکمی و یا نقاط دیگر را فشرده کرده و باعث لاغرتر دیده شدن اندام شخص می گردد. اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که مدت زمان مناسب پوشیدن گن لاغری بسیار مهم است و حتماً باید با یک متخصص در این خصوص صحبت نمایید. فروشگاه شرق یکی از معتبرترین فروشگاه های عرضه ی انواع گن لاغری می باشد. شما با مراجعه به وب سایت شرق می توانید قیمت گن لاغری زنانه را بررسی نمایید و سپس اقدام به خرید کنید.


مقالات مرتبط:
» بهترین گن برای زیر لباس مجلسی
» گن بارداری چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
» تعریف گن شورتی و نحوه صحیح استفاده و استایل آن

نام و نام خانوادگی *
ایمیل *
امتیاز شما *
وب سایت
متن نظر شما *